Boswelia

Oblast užití a výzkumu

Indický kadidlovník strom (Boswellia serrata) je jedním z nejstarších známých rostlin vůbec. Úžasně dlouhá tradice kadidla v indické stravě má příznivý, zdraví podporující účinek v mnoha oblastech. Boswellia serrata lze využít jako lék ke ztlumení zánětu, hojivý prostředek a k léčbě artritidy. Technologie zpracování začíná u řezání kůry a sušením na volném vzduchu. Výsledkem je sušená pryskyřice, která se označuje jako indické kadidlo. Zvláště ceněné jsou boswellové kyseliny obsažené v pryskyřici kadidla.

 

Protizánětlivé účinky extraktu jsou srovnatelné se synteticky vyráběnými léky, což potvrzuje mnoho klinických studií. Hlavní složkou extraktu jsou boswellové kyseliny, které blahodárně působí na osteoartritické projevy, zmenšují bolesti kloubů a jejich ranní ztuhlost.

 

Blahodárné působení boswellových kyselin se ovšem neomezuje pouze na klouby, působí příznivě u všech chronických zánětlivých onemocnění. Mají totiž tlumivý účinek na aktivitu interleukinů a leukotrienů, což jsou látky, které podporují a udržují zánětlivé procesy v kterémkoliv tělesném orgánu. Boswellové kyseliny jsou svým účinkem srovnatelné s kyselinou acetylsalicylovou (aspirin), ovšem s tím rozdílem, že nedráždí a nepoškozují žaludek a střeva a neředí krev. Kromě léčby kloubních problémů se extrakt z boswellie používá při léčbě astmatu a zánětlivých onemocnění střev, např. Crohnovy choroby.

 

KDE KOUPIT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest