Ashwagandha

Ashwagandha, Withania somnifera, známá jako „indický žen-šen“ pomáhá při obtížném usínání a nespavosti, podporuje kvalitní osvěžující a nepřerušovaný spánek, pomáhá a uklidňuje při nervovém vypětí, snižuje rozrušenost a podporuje duševní rovnováhu, regeneruje při nadměrné psychické zátěži, vyčerpanosti a přepracovanosti.

 

Podporuje obranyschopnost organismu zejména cévní a srdeční systém.

 

Vědci prokázali na zvířatech, že ashwagandha má silné protizánětlivé vlastnosti srovnatelné či dokonce větší než aspirin nebo kortikoidy (stejně účinné jako kortikoidy při akutních zánětech, poloviční účinnost kortikoidů při chronických zánětech). Tyto vlastnosti dávají oprávnění k použití při artritidě (zánětu kloubů) či jiných zánětlivých onemocněních.

 

Ashwagandha zvyšuje toleranci k rozličným stresorům (např. mentálním, fyzickým či vlivům životního prostředí). Mnoho studií prokázalo, že ashwagandha je účinnější adaptogen na stres než ženšen. Pacienti trpící chronickým únavovým syndromem prokazovali 45% zlepšení symptomů během užívání ashwagandhy.

 

Důkazy naznačují, že ashwagandha je schopna obojí – posílit oslabený imunitní systém a utlumit nadměrně aktivovaný. Novější výzkumy teoreticky nabízejí velký potenciál využití ashwagandhy při autoimunitních onemocněních jako revmatoidní artritida, roztroušená skleróza, lupus atd.

 

Vědci prokázali, že v bylině obsažené withanolidy mají značný protibakteriální, protivirový a protiplísňový účinek. Též mnoho studií poukázalo na schopnost withanolidů ochraňovat buňky.

 

KDE KOUPIT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest